Rosma küla tähistas 2. külapäeva

Kaunil Kevadpühal sai teoks 2. Rosma külapäev. MTÜ Rosma Küla Selts, koostöös külaelanikega oli tublisti vaeva näinud programmi kokkupanekuga ning ilus kevadilm oli sellele kõigele lisaboonuseks.
Külavanem Tõnu Lõbu  ütles traditsioonilised tervitussõnad ning päevaks planeeritud üritused said alata.  MTÜ Rosma Küla Selts liikmed olid päeva ettevalmistamisega näinud tublisti vaeva ning tänu Kaarel Treieri lahkele loale täitis teist aastat järjest külapäeva keskuse rolli  ajalooline Rosma vesiveski, kus tegutses külakõrts ja mitu müügilauda. Lisaks traditsioonilisele supile, pirukatele saatis suur menu Adamsonide singivabrikust pärit kodust suitsusinki, aga ka kodusõira. Toimus kaks õpituba – Reet Uibo õpetas klassikalist leivategu ja Karl Rattus õlle valmistamist.
Väljas, veskipaisu ääres, toimus Kaimo Lõivu korraldamisel esmakordselt kalapüügivõistlus lastele. Kuna eriti ei näkanud, siis jäid kõik veeelukad Ora ojja – järgmist aastat ootama. Auhinnad väljajagamata ei jäänud ning Triin Sepa poolt ettevalmistatud orienteerumisvõistluse võitis  team koosseisus: Janar Kopli, Kevin Käo, Otto Käo, Sander Lõbu.
Kes orienteerumisjooksu keeruliseks pidas, sai kätt proovida Õnneloosis, mille auhinnad oli enamuses kokku pannud naiste käsitööselts.
Nagu ka möödunud aastal, olid väljas mitmed fotonäitused ammustest aegadest ning sai vaadata külaarhiivi annetatud esemeid. Päevafotograaf Andres Rosin jäädvustas nii külapäeval toimunut kui pildistas fotodelt ka ajalooliste külakohti külaseltsi arhiivi tarbeks.
Tänu Tiia Nordahlile ja Indrek Käole said kõik päevast osa võtnud rinda ja kaasa kleepsud, millel külapäeva meenutamas slogan: roheliste mägede küla – Rosma.
Et külaliste arv ja huvi näitavad tõusumärki, siis ei jää toimunud üritus kindlasti viimaseks ning ühiselt otsustati, et järgmine Rosma külapäev toimub juba aasta pärast, 1.mail,  Rosma külas.

MTÜ Rosma Küla Selts tänab: Hotell Pesa, EG Ehitus, Põlva vald, Rosma Veski puhkemaja, Tommirent , Tunne Piiper, Kaarel Treier, Rein Toomes, Andres Rosin, Enemari Möldre, käsitöönaised ja kõik teised, kes külapäeva õnnestumisele kaasa aitasid.